Archiv novinek:   2010    2011    2012   2013
.: Callisto Kasia Ever-Ready :.
Amigo
Díky moc majitelům Kasii za nové fotky. Jak je vidět, Kasia má o zábavu a aktivity postaráno :-).

>>> FOTKY <<<

.: NVP Klatovy :.
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo
rozhodčí: MVDr. František Šimek (CZ)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU, BOB

No, co k této výstavě dodat - po 4h spánku a 2,5h za volantem jsem si opravdu moc přála získat CAC. Pan rozhodčí to docela sekal, u psů ve třídě mladých a otevřené ani titul nezadal, takže se mi moc lehce do kruhu nenastupovalo. Ale ano ano ano, vyšlo to, p. Amigo získal CAC, kterým zároveň dovršil podmínky pro získání titulu ČESKÝ ŠAMPION! A když se nám povedlo vyhrát BOB nad fenkami ze třídy mladých a vítězů, tak si mou radost opravdu nedokážete představit! :-) Moc děkuji panu rozhodčímu za opravdu příjemné vystupování v kruhu... a zároveň on byl tím rozhodčím, u kterého jsme víc jak dva roky zpět dokončili titul Českého junioršampiona, a nyní i Českého šampiona :-). Také díky za příjemnou společnost Míše s Jolanou, Jolance zároveň za fotky z výstavy... a mému drahouškovi, že se mnou ten dlouhý den absolvoval!

>>> FOTKY <<<

.: Dazzi poprvé u oveček :.
Dazzi
Když jsem postřehla, že se skupinka z Liberce chystá na pasení k p. Linhartovi do chs Gulden Land, rozhodla jsem se, že se s Dazzim přidáme, vyzkoušet, co v něm je a není. K ovečkám se dostal poprvé v životě, a i když moc nevěděl, co s nimi, tak zájem měl... více uvidíme třeba časem...

>>> VIDEO :-))) <<<

.: Trénink s Pavlinou Bohunovou :.
Dazzi
Amigo
Ve čtvrtek jsme v komplet sestavě vyrazili na trénink k Pavle. Dazzi to měl spíš jako socializaci s dětičkami, které viděl víceméně poprvé. Ze začátku to bylo bojím bojím, ale po chvilce byl s kluky největší kámoš :-). S Bailey a Amigem jsem se už zapotila... moc díky Pavle za vážně super tréninkové rady! Tipů mám zapsaných víc než dost, teď ještě vše postupně uvést do praxe. Díky díky díky... a to i za nafocené fotky! :-)

>>> FOTKY OD PAVLINY BOHUNOVÉ <<<

.: 15.-17.6.2014 Tréninkový maraton :.
Amigo
Amigo
Dazzi
Dazzi
Teď jsem tréninky trochu flákala a taky už to podle toho začlo vypadat - latičky dole, zóny všechno jen ne zastavované… takžeeee, hurá zase do SYSTEMATICKÝCH tréninků! V neděli jsem vyrazila s p. Amigem směr Beroun, na předposlední předprázdninový trénink s Antonínem Grygarem, zaměřený spíše na psovoda a tím správné vedení psa. V pondělí jsme vyrazili na první trénink s Bárou Samkovou, tentokrát ve složení Amigo a Dazzi. Pro Amiga náplň jasná – správné a rychlé provedení zónových překážek + těsné stáčení okolo bočnic, abychom dali sbohem jeho „leteckým dnům“. Pro Dazziho to byla první agility lekce, při které jsme načerpali návod, jak si pohrát se zónami, se stáčením – prozatím na kuželu, a jak na to, aby uměl Dazzi sám táhnout dopředu a nefixoval se pouze na pohyb se mnou. V úterý jsme zamířili do Turnova, do našeho domovského agility klubu, tentokrát zůstal p. Amigo doma a jela trénovat Bailinka s Dazzim. Pro Bailey to byly sekvence na radost, ne moc točivé, prioritou bylo, aby nestíhala přemýšlet nad skoky a mastila – cíl splněn :-). V pauzách jsem si s Dazzim udělala jen tunýlky a nějakou tu „poslušnost“ mezi ostatními pejsky, aby se učil pracovat i v rušnějším prostředí než doma či na louce. A ve středu? Ve středu jdeme pouze a jen do lesa na dlooouhou vychajdu, protože toho má panička po těch 3 dnech dost :-D.

(Autorkou použitých fotografií je Zuzana Pecháčková)

.: Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility :.
Amigo
Amigo s Dazzim
večerní leháro s Hedou a Amoušem :-)
I letos jsme vyrazili na mistrovství borderek do Strážnice, jen tentokrát došlo k malé obměně našeho družstva. Bailinka zůstala doma a místo ní startovala Eva s Berrynkou, zbytek členů – tudíž Alča s Hedou a Leelou a já s Amigem – zůstala beze změny :-). Parkury stavěli Jiřina Máčková, Mirja Lapanja a André Mauer. S p. Amigem jsme se moc nevytáhli. Doběhli jsme pouze dva běhy - agility A1 a agility družstev, zbylé běhy byly některé hezké, některé totálně pomotané… ale měly společný znak – opět hodně latiček a nehezké zóny.

>>> FOTKY OD LUCKY BASTOVÉ <<<

>>> VIDEO - SESTŘIH TOHO LEPŠÍHO :-) <<<

.: Czech Open :.
Amigo
Ve dnech 31.5.-1.6.2014 se ve Skochovicích konalo Czech open, kam jsem odjela pouze s p. Amigem. Závod organizátorsky na jedničku, nápadité parkury od pánů Glabazni a Grygara, příjemná atmosféra… a přesto mi závod vůbec nesedl, radši bych se po předchozím víkendu viděla kdekoli jinde, než na agility :-). Podle toho i naše běhy vypadaly…

.: Dazzi ve „filmu“ :-) :.
Dazzi
Konečně jsem se dopracovala k tomu, abych Dazzimu sestříhala video z útržků, které jsem postupně nasbírala ve dnech 12.-26.5.2014. Takže tu je výsledek toho, co vše s Dazzim v jeho 3,5 měsících děláme a neděláme :-).

>>> VIDEO <<<

.: 24.-25.5.2014 KOZA CUP
aneb závod u Zrcadlové kozy :.
Amigo
Bailinka
Bailinka
Tento závod byl něčím jiný… a to tím, že jsem se ho jako členka agility klubu Turnov účastnila nejen v roli závodníka, ale i v roli pořadatele. Obávaná předpověď v podobě propršené soboty se naštěstí nevyplnila, a tak až na pár kapek v sobotu nás provázelo slunečné počasí, dobrá nálada a zajímavé parkury, které stavěl a posuzoval p. Antonín Grygar. Ne moc chytře jsem se tentokrát rozhodla závodit s Bailey i Amigem, ale tím, že jsem si parkury prohlížela stylem, že jsem koukala, zda jsou dobře připevněné tunely, latičky správně, čísla na dobrém místě atd., tak jsem si v konečné fázi běhy ani pořádně nepamatovala :-D. Některé běhy se nám alespoň částečně povedly, jiné vůbec… radost mám ale z Bailinky, která se v nedělním agility umístila na 4. místě z 32 large psů :-).

>>> VIDEO <<<

.: Bailinka je zase o rok starší… :.
Bailinka
Bailinka oslavila již 7 let, uf uf. Na její šílenosti a rozumu to však stále nic nezměnilo a doufám, že tomu tak bude ještě pár dalších let. Bailinko, VŠECHNO NEJLEPŠÍ, hlavně zdravíčko!! :-)

>>> FOTKY <<<

.: Havlovice OPSION 033 :.
Havlovice
Havlovice
I do Havlovic se mnou odjel pouze Amigo, kde parkury stejně jako v Boleslavi stavěla Michaela Glossová. Amigo běhal soustředěněji než před týdnem, ale i tak latičky lítaly a o zónách nemůže být moc řeč :-/.
1. LA2 – 10.VD/21
2. LA2 – 12.VD/21
3. LA2 – DIS

>>> VIDEO <<<

.: Mladá Boleslav – May Cup :.
Boleslav
Agility závody stavěla a posuzovala Michaela Glossová. Tentokrát mě Amigo opravdu zlobil. Uteklý start, odskákané zóny, spousta poshazovaných latiček… no prostě vrrrr. Agility a jumping DIS, zkouška LA2 20.VD/28.

.: Krokodýlí hry :.
Dazzi s Amigem
Pan Amigo se nám vrátil do štěněcích let a vyžívá se v hraní s Dazzim... doufejme, že to klukům vydrží, protože je vážně zábava je pozorovat :-).

>>> VIDEO <<<

.: Amaroq Rose Ever-Ready :.
Amy
Už je to tři roky, co se v naší chovatelské stanici narodilo první štěňátko, dcera mé Bailey a Gingerbell Zio Frank - Amaroq Rose Ever-Ready - "Amy". Amynko, přejeme ti všechno nejlepší a ještě hodně zábavy s tvými páníčky! :-)

.: Connemara Cider Ever-Ready :.
Merlin
"C" štěňátkům je aktuálně 14 měsíců a tentokrát pár fotek Merlinka :-).

>>> FOTKY <<<

.: Fotky našich masožravců :-) :.
Bailey
Pár fotek našich masožravců v Ever-Ready ... aneb pozor, kdo k nám vstupujete! :-)))

>>> FOTKY <<<

.: Dazzi :.
Dazzi
Udělali jsme si vycházku okolo oveček... Dazzi se tvářil zaujatě, snad se mu budou líbit i v budoucnu :-).

.: Čtvrté narozeniny p. Amiga :.
Amigo a dort
Amigo už čtvrtý dort? Uf, je to tak!!! Miminko moje, buď pořád tím mým rozumným a přesto veselým a bláznivým! :-) Přání všeho nejlepšího letí i k Amigovým sourozencům! :-)

.: Seznamka s Dazzim :.
Dazzi
Protože i moji kolegové byli na Dazziho zvědaví, jel se Dazzi podívat, kde pracuju. Se všemi byl kamarád, mazlil se a ani nové prostředí mu vůbec nevadilo :-).

.: První noc a první ráno v novém domově :.
Dazzi a Amigo :-)
Dazzi byl v noci opravdu hodný, spinkal celou noc jako miminko. Ráno ho již čekalo bližší seznámení s Amigem a Bailinkou. Oba dospěláci ho zatím berou jako senzaci a pořád se na něho chodí koukat, tak snad jim to vydrží :-).

>>> VIDEO DAZZIHO S BEY A AMIGEM <<<

.: Dazzi je doma!!! :-) :.
Dazzi, Schwups, Smile a já :-)
Dazzi cestou domů :-)
Sice o týden později, než bylo plánováno, ale Dazzi je konečně doma! Cestou domů byl moooc hodný – ani nebrouknul, mazlil se, kousal si kostičku, spinkal, či mi seděl na klíně a koukal se ven. Ani doma neřešil, že je v novém prostředí, hrál si a běhal IHNED po příchodu… jen z Bailey a Amiga nebyl první večer moc nadšený.

>>> VIDEO Z CESTY DOMŮ <<<

.: Návštěva v „of Silent Storm“ :.
Dazzi a já :-)
Dazzi a já :-)
A je rozhodnuto, na konci března k nám přibyde nový psí kamarád, jak jinak než borderka, Dazzling Flash of Silent Storm – „Dazzi“ – plánovaný jako posila v agility k panu Amigovi a parťák na stopování k Bailince. Děkuji moc Katje za pozvání na tento víkend, kde jsem se mohla seznámit s ní jako chovatelkou, štěňátky, jejich rodiči, prostředím, kde štěňátka vyrůstají… a s chodem a fungováním Katjiny smečky :-) .

>>> VIDEO <<<

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo
???

>>> ??? VIDEO <<<

.: Agility tábor Jiřičná 10.-16.2.2014 :.
Paní Foxová, Mates a pan Amigo :-)
p. Amigo na výletě
jízdárna Jiřičná
Týden na Šumavě měl být kombinací agility a lyžování, ale člověk míní a počasí mění. Na dopoledních agility trénincích s Antonínem Grygarem se nic nezměnilo, jen odpolední lyžování jsme vyměnily za turistikování. Poprvé mě doprovázel pouze p. Amigo, Bailey zůstala doma s taťkou. Příště jedeme zase v komplet sestavě, protože je to prostě DIVNÉ! P. Amigo si ale své jedináčkovství více než užil, a snad jsme i trochu pokročili v trénincích. Intenzivněji jsme se zaměřili na rychlé provedení zónových překážek - kladina už vypadá docela pěkně, áčko jak kdy, podle toho, jestli má p. Amigo čas přemýšlet nebo prostě valí a nepřemýšlí :-). Díky za prima týden a hurá zase domů...

>>> VIDEO <<<

.: Agility zkoušky Řitka :.
Řitka
A po měsíci zase agility zkoušky v Řitce a p. Amigo 2x dis, ojojoj. Naše běhy vypadaly na začátku vždy tááák nadějně, dokud jsme se nediskly, pak už to stálo prostě za prt! :-/

>>> VIDEO <<<

.: Mistyho úspěšný víkend :.
Misty
Mity
Klubová výstava border collií
rozhodčí: Alan Jones
CARCASSONNE MIST EVER-READY - Nejlepší junior (Vítěz národního klubu)

International dog show Perm
rozhodčí: Anna Albrigo (IT)
CARCASSONNE MIST EVER-READY - V1, JCAC

Tímto Misty splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION RUSKA! Irina a Misty, obrovská gratulace, mám opravdu velkou radost! :-)

.: Vrh "C" Ever-Ready slaví 1 rok! :.
Bailey a Amigo
Merlinek
Je to jako včera, kdy se narodil Bailinčin poslední vrh - vrh "C". Miminka naše, přejeme vám hlavně zdravíčko a i nadále spoustu zábavy a prima dní společně s vašimi páníčky! :-)

Musím se podělit i o fotku z Merlinkovy oslavy :-).

Nedalo mi to, a připojuji ještě jedno vzpomínkové VIDEO
na jeden moc prima víkend, který jsem strávila s tehdy šestitýdenními štěňátky a přáteli na chatě :-).

.: Aktualizace fotogalerií :.
Bey a Ami
Poslední dobou aktualizuju spíš jen novinky, ale ostatní sekce váznou - ale - pracuje se na tom :-). Tentokrát jsem zpětně doplnila vybrané foto za roky 2012, 2013 a založila alba 2014 k Amigovi i Bey :-)

>>> AMIGOVA FOTOGALERIE <<<
>>> BAILINČINA FOTOGALERIE <<<

.: Agility zkoušky Řitka :.
Řitka
A opět agility v naší oblíbené Řitce a s naším oblíbeným trenérem/rozhodčím p. Grygarem :-). Naše výsledky to sice stále nenapovídají, ale s Amigem jsme udělali velký pokrok, aktuálně nejvíce v provedení zón :-). 1. zkouška A2 - dis, 2. zkouška A2 - 9.D.

.: Coniraya Brownie Ever-Ready :.
Kuzma
Děkuji moc do Ruska za nově zaslané fotky Kuzmy, tentokrát z tréninku agility. Kuzma Bailey nezapře jak tělem, pohybem, tak i výrazem tváře :-).

>>> FOTKY <<<

.: Jak na nový rok, tak po celý rok :.
výlet
...proto jsme si udělali výšlap na Chatu Pláně. Sice v mlze a mrazíku, ale stálo to zato, a doufám, že celý tento rok bude stejně aktivní, jako byl tento první den v roce! :-)