Archiv novinek:   2010    2011    2012   2013   2014

.: Koza cup aneb závod u Zrcadlové kozy 26.-27.9.2015 :.
Amigoautor: Zuzka Soukupová
Baileyautor: Zuzka Soukupová
Dazziautor: M. Bystrianská
Amigoautor: Zuzka Soukupová
Aneb zase po roce závod pod organizací Klubu agility Turnov. Původně jsem plánovala závodit pouze s Amigem a Bailey, ale protože jsem si nebyla jistá, zda Amigovy čerstvě zahojené polštářky vydrží celý víkend, měla jsem sebou i Dazziho, který nakonec kromě úvodního agility běhal celý víkend také. Pro Dazziho to byly jeho druhé závody. Tentokrát se už nedivil dlouhým běhům a krásně sám táhl na překážky, ale řešení psích holčiček ho drželo i tentokrát, což nás stálo nejednu opravu slalomu. Ale všeobecně mi udělal opravdu radost, dokonce se nám i povedlo ulovit 3. místo ve zkoušce LA1 :-). Amigo tentokrát dost latičkoval a jeho odmítnutí na kruhu a zdi jsem tedy doteď nepochopila. A opět jasný příklad toho, že „jásáme až za brodem“, aneb náš disk na poslední překážce!!! :-D A Bailinka? Ta běhala ve veteránech, a tentokrát tedy žádná sláva. Bailinka nadšená, lítala jak vítr, i hezky ovladatelná byla, ale i s ní se mi „vydařily“ odmítačky, na houpačce i na slalomu, což se ve výsledku odrazilo v ne moc krásných časech. Videa tentokrát nemáme, jen se všichni tři moji chlupáči krátce mihnou ve slow motion videu od Denči Jurášové :-)

>>> FOTKY OD ZUZKY SOUKUPOVÉ <<<
>>> FOTKY OD MARTY SKREJVALOVÉ <<<
>>> FOTKY OD MONIKY BYSTRIANSKÉ <<<

.: Dny border collií 2015 :.
Pohár
Klubová výstava bez KV
Rozhodčí: Josie Large (UK)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - výborný

Členská schůze BCCCZ
Po ukončení páteční výstavy se konala i výroční členská schůze BCCCZ, kde jsem se pochopitelně těšila nejvíc na její závěr, protože jsem si kooonečně převzala pohár za Klubového šampiona BCCCZ pro Bailinku :-) :-) :-).

.: Noční hrátky 2015 :.
Balík cup
Bailey
Bailey
Bailey
Amigo
Amigo
Amigo
Noční hrátky opět nezklamaly, a už teď se těším na další ročník!! S Bíbou jsme běhaly tak nějak standardně, jen škoda disku za neopravený slalom v neděli. S Amigem měly naše běhy stoupající tendenci. V pátek totální katastrofa, když jsem se nezamotala, zapomněla jsem pro změnu parkur :-D. Další dny už to bylo lepší a naše běhy kazila vždy jedna latička. I tentokrát jsem se moooc těšila na karnevalový běh, na který jsme měli domluveno společné téma – Balík cup aneb rychlostní zkouška přepravních společností, kde naší skupince vévodila Bára a její poštovní holub, která s ním vyhrála 2. místo :-). Jediné, co mě mrzí, že díky kompletnímu pátečnímu “průstřelu” se nám s Amigem letos nepovedlo probojovat ani do jednoho ze sobotních finálových běhů :-/. Ale i tak budu zase ještě dlouho vzpomínat na tento víkend plný zábavy, zajímavých parkurů a pohodové party lidiček! :-)

AMIGO
BAILEY
pátek 28.8.2015
super G (A) - dis
soutěž družstev (J) - dis
soutěž dvojic (J) - dis
soutěž klubů (A) - dis
agility V – 2 chyby, 4,85m/s, 3./3
sobota 29.8.2015
soutěž podle roku narození (A) – 1 chyba, nejlepší čas, 5,19m/s, 6./49 jumping V – čistý běh, 4,32m/s, 2./3
neděle 30.8.2015
soutěž plemen (A) – 1 chyba, 4,64m/s, 4./26
soutěž fen proti psům (J) – 1 chyba, 4,94m/s, 13./48
jumping V – dis
>>> AMIGO VIDEO <<<

>>> BAILEY VIDEO <<<

>>> KARNEVALOVÝ BĚH – BALÍK CUP <<<
>>> CHARLIEHO BĚHY <<<

.: O pohár PPP 2015 :.
Amigo
Bailey
Tyhle závody jsem si moooc užila. S Amigem jsem běhala opravdu jako dvojice, a vždy stačil kousíček k dokonalému běhu, hmmm. A z čeho mám opravdu velkou radost, že tentokrát nelatičkoval a skoky si hlídal! :-) Bailey běhala s Amigem totožné běhy, jen na snížených překážkách. Škoda sražené latičky u jumpu, jinak se nám běhy vydařily, a tak Bailey v součtech veteránů obsadila 2. místo! :-)

AMIGO
jumping – DIS
LA2 – dis
agility – 9./36, 1ch, 4,53m/s

>>> VIDEO <<<
BAILEY
jumping V – 3./4, 1ch, 4,9m/s
agility V – 1./4, čistý běh, 4,59m/s

>>> VIDEO <<<


.: Agility dvojzkoušky Lysá nad Labem :.
Amigo & Dazzi
Pro Dazziho premiéra – no, máme ještě hodně co trénovat, například dodělat houpačku a krom krátkých sekvencí běhat i celé parkury! A Amigo? Čistý průstřel na “outu” – opět :-D. A druhý běh byl sakra hodně běhavý, kde jsem ke konci už moc nestíhala, a byla to tak veeeelká improvizace! :-D

Dazzi – 2x DIS
Amigo – DIS, 10.VD

.: Koupačka :.
Ever-ready
Nevím, zda ta vedra snášeli hůř pejskové nebo já, ale tak či tak, aktivity jsme zredukovali a čas radši trávili u vody :-).

>>> VIDEO <<<

.: Agility tábor Šumava :.
Ever-Ready
Baruna vaří :-D
hafalouni
Jak byl pro mě týden pod stanem nepředstavitelný, tak utekl jako voda, a zpátky se mi moc nechtělo. Amigo trénoval naplno, soustředili jsme se na vedení v parkuru a jeho latičkování, vrrr. S Dazzim byl cíl jasný – rozběhat ho! Momentálně je v období, kdy ho moooc zajímají psí holky, takže z parkuru sice neodejde, ale bohužel se to podepsalo na jeho rychlosti... ale! Opět jsme na dobré cestě, kudy tudy na to! Bailey s námi byla samozřejmě taky... trikovala a cvičila poslušnost... a když se běhali celé parkury, běhala jsem je místo Dazziho právě s Bíbou :-). Abychom jen netrénovali, užili jsme si s Bárou návštěv cukráren, každovečerních táboráků a samozřejmě jsme nemohli vynechat Šumavskou bojoFku! Jo, vážení, bylo to vážně moc prima, a doufám, že se odhodlám na Šumavu pod stan i příští rok :-).

.: Amigo a Bailey vííídea :.
Amigo
Aby to Amigovi a Bíbě nebylo líto, mají i oni dva svůj video sestřih z letošních agility tréninků :-).

>>> VIDEO AMIGO <<<
>>> VIDEO BAILEY <<<

.: Dazzi video :.
Dazzi
TV Hodkovice uvádí “Sestřih Dazziho tréninků za měsíc červen” :-)

>>> VIDEO <<<

.: Seminář obedience s Ladou Richterovou :.
Bailey
Zase jednou seminář, který mě opravdu nadchnul! Absolvovala jsem ho s Bailinkou, a dostaly jsme tipy nejenom pro další výcvik, ale i na zlepšení koncentrace během cvičení, tipy, jak psovi udělat cvičení více zábavné... opravdu jsem se vrátila moooc spokojená a nabitá pozitivními dojmy. Díky moc Ladě Richterové za příjemné a velmi poučné dopoledne! :-)

.: Cvičákové vííídeo :.
Amigo
Dovolím si sdílet video, jehož autorkou je Denisa Jurášová – jedná se o slow-motion prezentaci našeho agility klubu Turnov, a byla by škoda, kdyby video neviděli i ostatní... :-)

>>> VIDEO <<<

.: Klubová výstava KCHMPP :.
Amigo
rozhodčí: Ladislav Kukla

DAZZLING FLASH OF SILENT STORM – mezitř. – VD2
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – třída vítězů – V2, r.CAC
BAILES DAJAVERA – třída veteránů – V3

Poprvé, a myslím, že tento rok zase i naposledy na výstavě :-). Pekelnému vedru se naštěstí pan rozhodčí přizpůsobil, a posuzování opravdu odsípalo. Hafáci se k mému potěšení předvedli vzorně, můj věčně rozjásaný Dazzi se ani nepokusil zlomit panu rozhodčímu nos... ale i tak hurá zase zpátky k agility a obedience :-).

.: Fotky, fotky, fotky :.
Amigo
Hurá hurá hurá... díky Denče Jurášové máme nafoceno pár tréninků... mezi nafocenými hafany je i ta moje trojka :-).

>>> FOTKY <<<

.: Dazzi video :.
Dazzi
A máme tu opět něco málo z našich květnových tréninků agility v podání Dazziho :-).

>>> VIDEO <<<

.: Mezinárodní Mistrovství ČR Border kolií 2015 29.-31.5.2015 :.
Bailey
Bailey
Bailey
Super strávené tři dny!!! Moc díky pořadatelům za fajn akci, kdy naštěstí ani počasí nezklamalo. No, a naše výkony? Žádná sláva! U Amiga mě stále drží to, že se bojím běhat a křížit před ním, aby mě někde (opět) nesundal, ale bez toho to bohužel nejde... hmmm. Bailinka je moje hrdinka... startovala v kategorii oldies, která se skládala z dvou běhů agility a jednoho jumpingu. 2x byla druhá, 1x třetí ... ale tím, že se jako jediná ze 4 účastníků této kategorie nediskla ani v jednom běhu, dalo nám to v součtech na 1. místo! :-) Pro pobavení přikládám i tři fotky z vyhlašování - ten pes se prostě fotit nebude a nebude! :-D

.: Nymburk Cup :.
Amigo
Amigo
Amigo – jumping dis, LA2 dis, agility 13./34
Bailey – jumping dis, agility 1.místo čistě a nej čas

Z těchto závodů jsem dojela s trochu rozporuplnými pocity. Bailey poprvé ve veteránech, tudíž na nízkých překážkách a hlavně NÍZKÉM kruhu, kdy jsem se bála, aby se při svém šílenství a lásce k agility nezranila – no, Bíba běhala opravdu super! Bez latiček, se zónami, rychle a soustředěně, jen škoda, že u jumpingu jsem ji omylem diskla, ach moje orientace v prostoru, byla za mnou jiná překážka, než jsem myslela :-). S jakým klidem jsem nastupovala na start s Amigem, tak mi zatrnulo, když bylo potřeba se po kruhu prudce stočit doprava, a Amigo se bohužel nestočil až za kruhem, ale už při jeho překonávání, takže v plné rychlosti nalítl hlavou do kruhu, který nebyl rozpojovací, a v kotrmelcích tak spadl na zem. Krve by se ve mně v tu chvíli nedořezalo, a hláška “fajn, aspoň víme, že máme stabilní kruh a nespadne nikomu na záda”, mi v tu chvíli opravdu nepomohla :-/. Amigovi se naštěstí nic nestalo, ale i tak se asi už stresu z nerozpojitelných kruhů jen tak nezbavím :-/.

.: Kácovský tuplák :.
Amigo
A zase jednou jedny vydařené závody :-). Organizačně super, běhavé a rychlé parkury od Rene Blank, a ještě mňamky v kantýně. No, naše běhy. Jumping hodně rozlítáný, hodně latěk, můj pád, s tím spojené další dvě chybky, ve zkoušce čistý průstřel u pasti, jinak myslím podařený běh. Ve štafetovém běhu s Amigovou ségrou Hedou jsme valili, co to šlo, padla jedna latička, ale supr pocit... jen škoda, že zrovna tento běh natočený nemáme, klasika :-D. ??? VIDEO ???

.: Bailey slaví ... let :-D :.
Bailey
Bailey
A máme tu v naší psí smečce letos třetí a již poslední oslavu narozenin. Byť už pár šedinek má, málokdo by té naší malé uličnici hádal tolik let. Bailinko, vše nejlepší k tvým 8. narozeninám, buď stále plná energie a chuti do čehokoli, věk je pouze číslo, ale pro nás se nic nemění, ještě toho spolu máme spoustu v plánu! :-)

Přání všeho nejlepšího letí i všem ostatním sourozencům z vrhu "B" Dajavera!

.: Dazzi u MVDr. Ekra :.
Dazzi
Kooonečně nastal den “D” a vyrazili jsme s Dazzim do Hradce k MVDr. Jaromíru Ekrovi.

DAZZLING FLASH OF SILENT STORM
HD A/A (107°, 108°), ED 0/0, OCD free, spondyloza free


Hurááá, hurááá! Jak jsem se toho bála, tak vše dopadlo víc než dobře, a nyní už nám nic nebrání v tom začít s čistým svědomím pomalu s agility LARGE!!! :-)

.: Top outdoor cup 2015 :.
Senior cup
Top cup jsme si užili tak trochu po svém. Běhat nám to běhalo a neběhalo, ale pojmuli jsme to jako hromadnou výpravu lidiček, co jsme byli na táboře na Šumavě :-). Součástí Top cupu byl i Senior cup, tedy běh lidiček nad 50 let. Jelikož i my měli své zástupce pro tento běh, rozhodly jsme se je s Bárou podpořit – i proto doporučuji shlédnout video až do konce :-D. No, a ještě jedno ponaučení, které nám do hlavy vtlouká náš pan trenér – JÁSÁME AŽ ZA BRODEM! A tady je důkaz, neb ve zkoušce byla má poslední myšlenka před diskem “jééé, my dali out” :-D :-D.

>>> ??? VIDEO <<<

.: Amaroq Rose Ever-Ready :.
Amy
Naše odchovankyně Amaroq Rose Ever-Ready dnes slaví již 4. narozeniny! Posíláme do Ruska přání všeho nejlepšího, hlavně pevné zdraví a poslušné páníčky :-).

.: Seminář s Františkem Šustou :.
Šusta
Trénink zvířat pozitivním posilováním I.
Tak tento seminář mě vážně hooodně nadchnul. Poslední dobou absolvuji jen různé praktické tréninky, ale tedy není nad teorii, a některé věci si tak utřídit. Toto byla úvodní přednáška o tom, jak funguje metoda pozitivního posilování... moc se těším na pokračování, které nás čeká za tři týdny :-).

.: Trojzkoušky Horní Počernice :.
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo
Tentokrát mi trojzkoušky v Praze celkem sedly... i když to na výsledcích není zase tak viditelné. V prvním běhu jsme s Amigem mastili, ale 2 odmítačky na tunelech mě opravdu pobavily – kdy druhá ještě byla stylem, že dělám čelo, myslím si, jak psa pošlu do tunelu, a zjistím, že v něm téměř stojím :-D. V druhém běhu se mi nechtělo sázet na jistotu... což se moc nevyplatilo, a ještě jsem Amiga natolik vybrnkala, že posléze i odskákal zóny, vrrr. Ani v třetím běhu to nebyla sázka na jistotu a mastili jsme jak o život... no, škoda zóny na áčku... a na konci jsem už nedržela koncentraci, a sjela nám ještě latička... ale nejrychlejší čas, juhůů. Takže sice výsledky průměrné, ale i přesto spokojenost! :-)

1.LA2 - 11.VD/21
2.LA2 - dis
3.LA2 - 8.VD/24

>>> FOTKY OD EVY ŠORŠOVÉ <<<
>>> FOTKY OD ŠKOLA PSÍCH SPORTŮ <<<

.: Praha Kyje - Hloubětínské Quatrozkoušky :.
Amigo
No, jak řekla Bára, neběhala jsem, ale chodila jsem... podle toho to i shodně dopadlo, dis dis. Ještě aby to nebylo málo, prošvihla jsem tak polovinu prohlídky druhého parkuru... no, raději bez dalších komentářů :-D.

.: Amigovi 5. narozeniny :.
Amigo
U pánů se snad věk může prozrazovat... takže pane Amigo, všechno nejlepší k 5. narozeninám, i nadále buď mým veselým komediantem a neskutečným mazánkem... máme tě moc rádi! :-) <3

.: Dazziho březnové vídeo :.
Dazzi
Pokračování Dazziho agilitění je tady... něco z halových tréninků s Antonínem Grygarem, něco z tréninků zón, a také jak pokračujeme ve "slalomu" :-).

>>> VIDEO <<<

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo
Tak dnes by to opravdu nešlo, 2x dis.

.: Smart & skijöring :.
Smart a Irina
A další akce ve skijöringu v podání Smarta a Iriny, tentokráte spolu obsadili 2. místo. Moc vám fandíme do dalších akcí a aktivit :-).

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo
Tyto zkoušky jsem se musela smát, jak výsledná známka vlastně vůbec neodpovídá danému výkonu. První běh super rychlý, zóny rychlé, ale přesto zastavené... vážně moc pěkný běh, "jen" druhá díra tunelu. Druhý běh už tak vydařený nebyl, ani tak rychlý, zóny výrazně pomalejší... a přesto...
1. zkouška LA2 – dis
2. zkouška LA2 – 5.VD

.: „Aktuálně“ v Ever-Ready :.
Amigo
Bailey
Dazzi
Momentálně to musí vypadat, že se celou zimu oddáváme zimnímu spánku, ale není tomu tak. Pondělní večery trávíme tréninky obedience s Markem Pavlů a Pavlou Bohunovou, které byly původně plánované jen pro Bailey, ale tak nějak se přihodilo, že si na trénincích kombinuju komplet celou smečku, tak uvidíme, kam až to v trénincích dotáhneme :-). Čtvrtky a nárazově i soboty patří tréninkům agility. A co ostatní dny? To se snažíme plnit domácí úkoly z obedience, Dazziho jsem začla učit slalom metodou 2x2, a také samozřejmě vycházkujeme a užíváme si jen tak běhání po lese. A když je čas a nálada, snažím se i se všemi trikovat, neb mě poslední dva roky láká zkusit alespoň s Bailey dotáhnout to naše „tančení“ do podoby nějaké dogdancingové zkoušky, tak kdo ví, třeba se to letos konečně povede :-D.

.: Agility tábor Jiřičná 9.-15.2.2015 :.
tady jsme bydleli :-)
na výletě
Dazzi s Doorsem
Konečně jsem se dočkala a vyrazili jsme na Šumavu na agility tábor. Dazzi se hned na začátku zamiloval do tréninkového parťáka, ale naštěstí se to poddalo, a tak jsme se v trénincích zase posunuli o kousek dál. Amigo fungoval spolehlivě jako vždy, to jen ta panička, kdyby nepoužívala ruce jako křídla a pohybovala se o něco rychleji! Týden utekl jako voda, kromě tréninků jsme zvládli i nějaký ten výlet, návštěvu cukrárny i restaurace U Štěpána, a za rok se sem vypravíme snad zase znovu :-).

>>> VIDEO AMIGO <<<
>>> VIDEO DAZZI <<<

.: Smart & skijöring :.
Smart
Smart s paničkou Irinou se v Rusku zúčastnili závodu ve skijöringu a v kategorii na 3km obsadili 1. místo!

Velká gratulace! :-)

.: A ještě jedny narozeniny :-) :.
Dazzi
Dnes slaví své 1. narozeniny náš nejmladší člen smečky - Dazzi. Dazzíčku, přejeme ti všechno nejlepší, hlavně zdravíčko... máme spolu spoustu plánů, tak snad se nám povede některé z nich si už letos splnit :-).

.: 2. narozeniny "C" vrhu Ever-Ready :.
Kasia
Kuzma
Smart
Merlin
Dnes je to právě 2 roky, kdy se narodil náš vrh "C" Ever-Ready. Chtěla bych touto cestou popřát Kasie, Kuzeymu, Smartovi i Merlinovi vše nejlepší, hlavně zdraví, spoustu legrace a zážitků s jejich páníčky, a i další úspěchy na poli sportovním a výstavním...
C vrh

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo
Aaaa, opět zkoušky s rozhodčím Antonínem Grygarem… ale tentokrát mi vůbec nesedly. Velká zima, trochu skluz a já ne zrovna vhodně oblečena prochladla na kost a už jsem se prostě nerozhýbala :-/.
1. zkouška LA2 – dis
2. zkouška LA2 – dis

.: Scor - "Pohár severu" :.
Smart
CARCASSONNE MIST EVER-READY
V1, CAC, BOB, BIG-2


I tentokrát posíláme velkou gratulaci do Ruska Smartovi i jeho paničce Irině! :-)

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo
Po řízcích, kaprech a salátu jsme vyrazili za sportem - na agility zkoušky do Řitky. Až na ulitý start u prvního běhu pracoval Amigo moc hezky, u druhého běhu nám nevyšla zóna na áčku.
1. zkouška LA2 – dis
2. zkouška LA2 – 6.V

PF